Header

Cześć kochani :) Długa przerwa spowodowana jest moim totalnym brakiem czasu na cokolwiek. Jak długo można wytrzymać w takim pośpiechu, kiedy codziennie coś się dzieje? 5 kaw dziennie wyczerpuje sprawę. Ograniczam czekoladę i kawę, staram się spowolnić tempo życia. Z nadejściem nowego roku nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele się wydarzy już na samym początku, że będzie takie "urwanie głowy".
A wiec tak. Ze względu na to, że zauważyłam iż całkiem sporo osób zainteresowało się moim udziałem w castingu konkursu Miss Ziemi Starogardzkiej, chciałabym parę spraw wyjaśnić. Pozwólcie, że przywołam pewne zadane mi na formspringu pytanie:

 - Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w wyborach miss ? Masz taką wysoką samoocenę czy po prostu chcesz spróbować czegoś nowego?:) I co sądzisz o swoich "rywalkach"?
Myślę, że udział w jakimkolwiek konkursie nie polega na wysokiej samoocenie. Od dawna interesuję się modą, jak i przez to odrobinę modelingiem. Myślę, że przez każde zdobywane doświadczenie mamy okazję poszerzać własne horyzonty. Do wzięcia udziału w tych wyborach namawiało mnie sporo osób. Czasem po prostu trzeba przełamać wszystkie lody i nie patrzeć na wszystkie "opinie" na nasz temat tylko robić coś, co może mieć ogromny wpływ na naszą przyszłość. Trzeba się realizować. Nie sądzę, że jestem najpiękniejsza, dlatego też nie mówię "tak, ja na pewno wygram", ale udział w wyborach miss to wielka przygoda, i wierzcie mi, bez względu na to, czy zdobędę koronę, ja już wygrałam. Bo wiem, że jest sporo ludzi, którzy mimo wszystko trzymają kciuki i we mnie wierzą, a to jest cenniejsze niż korona. Co do pozostałych kandydatek - są przemiłymi i prześlicznymi dziewczynami. O dziwo panowała między nami przyjazna atmosfera, czyli mit, że rywalki w konkursach piękności są w stanie wydrapać sobie oczy za wszelką cenę to tylko mit. :) 

fotorelacja:
 i dzisiejszy przegląd prasy (dziennik + kawa + truskawki + nutella) :

cytat na dziś:
"W piątkowe noce wszędzie pełno zdesperowanych, zagubionych ludzi. "


Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

CommentsObiecana notka o fotografii. Czym dla mnie tak właściwie jest fotografia? Zapewne nie jest to dla mnie źródło finansów, czy też jakiś cel na przyszłość. Nie wiążę raczej z nią przyszłego zawodu. Pozostaje więc jedna możliwość: PASJA. Znalazłam kiedyś idealny cytat, w którym znajduję wyjaśnienie, dlaczego fotografia jest moją pasją, za co ją kocham. "Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz nigdy nie uda ci się sprawić, by ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Tak więc skoro największa sztuka, to taka której nie łatwo wyjaśnić, to nie wyjaśniam swojej sztuki, lecz pozostawiam miejsce na wasze odczucia. Stanowczo jestem za fotografią poprawną, tzn. poprawne kadry, standardowa kolorystyka, klasyczne motywy. Takie właśnie zdjęcia najchętniej oglądam i takie też staram się wykonywać.
Jeśli chodzi o mój zakres pracy w tej dziedzinie, to stanowczo dwie opcje: portrety i fotografia mody, czyli w ogólnym zakresie głównie ludzie. Jestem totalnie beznadziejna jeśli chodzi o krajobrazy czy zdjęcia detali.
Jaki mam sprzęt? Fotografuję za pomocą bardzo wdzięcznej lustrzanki SONY ALFA 330  . Mam dwa obiektywy, jeden standardowy Sony 18-55 mm oraz Sigma 70 - 300 mm, F4 - 5.6 DG MACRO.
Jak wygląda sesja zdjęciowa ze mną i jak się na nią umówić? Bardzo łatwo kochani. Mój numer telefonu jest powszechnie znany, generalnie kto chce to łatwo go sobie może załatwić i napisać do mnie w sprawie zdjęć. Oczywiście można również dorwać mnie na wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych jak facebook itp.) Wystarczy się przedstawić i powiedzieć, że chodzi o sesję zdjęciową, a resztę da się uzgodnić. Ustalamy wspólnie najwygodniejszy termin i miejsce sesji i do dzieła. Sesja trwa na ogół od 1 do 2 godzin. Po czym w ciągu najbliższych trzech dni dostajecie na maila gotowe, przerobione już zdjęcia, których liczba wynosi zazwyczaj od 25 - 30 zdjęć, a to moi drodzy już całkiem spore portfolio. Oczywiście, jeśli ktoś uważa, że coś jest nie tak, działa swojego rodzaju "reklamacja" tzn., nanosimy poprawki na niektóre zdjęcia. Staram się zazwyczaj aby sama sesja nie była stresującym wyczynem, aby modelka / model czuli się na luzie, wygodnie i dzięki temu wyglądali pięknie i naturalnie na zdjęciach.

A więc mam nadzieję, że udało mi się co nieco niektórym rozwiać wątpliwości na temat fotografii w moim wykonaniu. Więc jeśli jesteście zainteresowani udziałem w sesji zdjęciowej, to serdecznie zapraszam.

KONTAKT:

e-mail: moniquerehmus@gmail.com
tel. : 512 866 223


Moje prace możecie podziwiać na:
FACEBOOK BLOG OSOBISTY
PORTFOLIO
MAXMODELS
PHOTOBLOG

Likes

Comments

Wczoraj (tj. 12 luty 2012) obchodziłam swoje 18 urodziny. Tak tak, młodość odchodzi powolutku. Jestem dorosła. Przede mną wiele wiele do zrobienia. Ten rok to na prawdę napięty grafik. Sporo na głowie i pewnie szybko zleci i już dziewiętnaście lat, później dwadzieścia. Niestety czas szybciutko leci i nie można go zatrzymać. Te najpiękniejsze momenty w życiu trwają zdecydowanie za krótko. Jeden płynie z tego morał, który na prawdę warto wziąć sobie do serca: "Korzystaj z życia, zanim ono Ciebie wykorzysta". Krótka fotorelacja z "imprezy niespodzianki" :
Jeszcze raz serdecznie dziękuję przybyłym gościom, którzy zrobili mi ogromną niespodziankę, wszystkim dziękuję za pamięć i za wszystko. Jedno jest pewne, większego szczęścia nie można sobie wyobrazić. Z serca tryskają endorfiny :)

W związku z tym, że mam taką okazję właśnie, jako że ten blog to swoistego rodzaju mój osobisty pamiętnik, chcę złożyć również życzenia samej sobie.
A więc życzę sobie, aby spełniały się moje najskrytsze marzenia, abym zdobyła swoje wyznaczone cele, aby nadal otaczali mnie tacy wspaniali ludzie i abym dała zrobić wszystko co w mojej mocy, by przekonać swoich 'wrogów' o tym, że można mnie jednak polubić hihi.. No jak i oczywiście życzę sobie zdania prawka i baśniowych podróży, powodzenia w rozwijaniu swoich pasji, coraz większej liczby czytelników bloga oraz miłości, chyba przede wszystkim miłości i jeszcze raz miłości sobie tak bardzo bardzo życzę.

Likes

Comments

Polska stolica mody ? - Warszawa
Szaleństwo wyprzedaży i nowych kolekcji zarazem. Jak nie wykorzystać takiej okazji. Zarówno obejrzenie nowego stadionu na Euro to całkiem ciekawe zajęcia na ferie. Tak więc macie tu fotorelację z naszego Warsaw Shopping Week: + music:

 


 

Likes

Comments