Header

Szaleństwo jesienno-zimowych kolekcji, ale gdzie? Oczywiście w Berlinie!
Sklepów w Berlinie naprawdę nie brakuje. To co można polecić turystom i zakupoholikom (takim jak ja) odwiedzającym to miasto to bogato wyposażone centra handlowe, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze sklepy oraz obszerne często bezpłatne parkingi.
Jeśli chodzi o zakupy w centrach handlowych to odwiedźcie koniecznie: na Alexanderpaltz wielki sklep Alexa i Galeria Kaufhof.
Godny polecenia dom handlowy KaDeWe, czyli „Kaufhaus des Westens” był jednym z pierwszych domów towarowych w Niemczech. Otwarty został w 1907 r. i do dziś słynie z produktów z górnej półki. Dziś, ten największy dom towarowy Europy (kontynentalnej) na ok. 60 tysiącach metrów kwadratowych oferuje ponad 1800 różnych światowych marek: od najbardziej znanych projektantów mody, przez biżuterię, kosmetyki i modne akcesoria. KaDeWe nazywane jest również „rajem dla smakoszy” (słynny dział delikatesowy na szóstym piętrze). W sklepie można dostać ponad 33 tysiące specjałów kulinarnych pochodzących ze wszystkich regionów świata.
Kawałek dalej w kierunku dworca Zoo następne centrum wypoczynkowo - zakupowe Europa Center. Mnóstwo kafejek, knajpek, restauracji w tym restauracja japońska oraz kilka butików. Atrakcją jest tam zegar wodny, który odmierza czas wykorzystując tylko prawa fizyki i naczyń połączonych.
Na skrzyżowaniu ulic Brunsbuetteler i Klosterstarsse (Spandau) znajduje się nowy oddany pod koniec 2001 roku dom handlowy - pasaż Arkaden. Ten sam wielopiętrowy pasaż znajduje się również na Potsdamerplatz.Mówiąc o gigantycznych centrach handlowych należy wspomnieć również o ciekawym architektonicznie centrum wybudowanym na bazie starej fabryki broni - Borsigwerke w dzielnicy Tegel na ulicy Berlinerstrasse. Znajdują się tam wszystkie znane supermarkety oraz sklep sportowy.
Berlin to pierwszy land który zmienił ustawę o handlu. Teraz sklepy, w dni powszednie, mogą być otwarte nawet całą dobę. Zamknięte muszą być jedynie w niedziele i święta. I tak nie dotyczy to małych, specjalistycznych sklepików, które są otwarte w różnych, czasami dziwnych godzinach (np. tylko w wieczornych lub popołudniowych).

Fotorelacja:

 


Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Choć są do siebie podobne, każdy pocałunek ma swoje własne znaczenie. Może symbolizować rosnący niepokój, albo dojrzewającą pasję kochanków. Jednak cokolwiek znaczy, każdy pocałunek odzwierciedla podstawową potrzebę ludzką. Potrzebę bycia blisko innej osoby. To pragnienie jest tak silne, że zdumiewający jest fakt, że niektórzy ludzie tego nie rozumieją.

Jeden z cięższych dni, zdecydowanie.
Czasem nie mam ochoty się śmiać, a przecież tak bardzo lubię. Nie mam ochoty rozmawiać i z nikim się widzieć. Nie chcę czytać, oglądać i być. Chcę uciec. Ale to też nie jest proste. Bo jak uciec przed myślami? A może za często daję innym oparcie, którego sama nie mam?

+ przykro mi, że taki skromny post, ale jedynym wytłumaczeniem bez kłamstwa jest - ABT (czyt. Absolutny Brak Czasu)
 


Mamy dużo - chcemy jeszcze więcej.
jesteśmy zachłanni. apetyt rośnie w miarę jedzenia.
kiedy już zasmakujemy czegoś dobrego, to uzależniamy się od tego, a żeby zaspokoić pragnienie sięgamy po więcej.
mam jedno, ale chwila - chcę tego drugiego!
jesteśmy niezdecydowani, wręcz kapryśni...
i nagle nie mamy NIC.
  

Likes

Comments

Cześć :) ! 
O dziwo ten tydzień minął szybko. Już mamy wyczekany piątek, do którego zdawało się wytrwać tak trudno. Ale nadszedł. Weekend bez konkretnych planów. Niech poniesie mnie chwila. 

___________

Inspiracje: 


Kontrola. Niesamowite są działania ludzi, którzy do niej dążą. Niektóre opierają się na podstępie, inne na małych sztuczkach. Na końcu takie, które prowadzą do wmuszeń. Dlaczego walczymy tak mocno o kontrolę? Bo wiemy jak ją stracić? Czy składamy nasze przeznaczenie w ręce innych, co jest bardziej niebezpieczne. (...)
Wszyscy kochają skandale, duże i małe. Nie ma większej frajdy od delektowania się upadkiem wielkich. Nie ma większej przyjemności od publicznego potępienia obłudnych grzeszników. Tak, każdy kocha skandale, a jeżeli nie podoba aktualny ci się, za rogiem jest następny.


Likes

Comments

Nie mogę spać. Za oknem okropnie zimno. Kończy się najnudniejszy dzień tygodnia - niedziela. Powoli nastaje jesień. Jutro poniedziałek... Jak można mieć pozytywne nastawienie do życia, kiedy do piątku aż 5 DNI ! :< masakra. No to odliczamy ...
Na zakończenie więc weekendu dodam notkę w trochę innym stylu. Temat to wnętrza mieszkania/domu. Jak urządzić mieszkanie, by dobrze się w nim czuć? Przede wszystkim wystrój musi pasować do naszej osobowości i stylu. Jednak nie można zapomnieć o tym, że nasze nastroje są zmienne. Najlepszą więc opcją jest urządzenie mieszkania w najbardziej uniwersalny sposób. Wchodząc do pomieszczenia nic nie powinno rozpraszać naszej uwagi, denerwować nas. Niestety kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Tak więc najuniwersalniejszą opcją jest kolor biały, który nie jest definiowany ani pozytywnym ani negatywnym psychologicznie oddziaływaniem na nasz organizm. Biały to kolor, który głównie kojarzy nam się z czystością, prostotą i świeżością. Tak więc ściany w domu powinny mieć taki właśnie kolor. Oto jak przykładowo można urządzić mieszkanie w sposób tzw.: "Simplicity & Fresh" :

Likes

Comments

Typowo leniwa sobota dziś. Troszkę zakupów, troszkę dobrego jedzenia, znów troszkę za dużo kawy, itd.. Mam wyjątkową niechęć do wszystkiego wokół mnie. Jestem dziś zupełnie nietowarzyską osobą. Chciałam się Wam pochwalić jaki wybrałam temat na maturę ustną z języka polskiego. :) 
Temat z dziedziny Język: Jaka jest specyfika językowa wypowiedzi internautów na blogach młodzieżowych? Porównaj wybrane przykłady. Myślę, że dam radę. Również dzięki Wam, Internauci. 

INSTAGRAM: 


___________________

+ piosenka, lubię to: 


 

TEKST:
Wyłoniłeś się z tłumu
Gdy ulicą beztrosko szłam
Twoje światło, poraziło mnie w dzień
Twój oddech to mój tlen,
Który we mnie ma swe lokum,
A ja wpadłam w niepokój
No, bo jak mogę chcieć
Myśleć o kimś kto nie zna mnie
Brak mi Twego widoku,
Nieodporny mam rozum

Zasypiam myśląc o tym, jak odezwać się
Zasypiam myśląc o tym, że jesteś niedaleko gdzieś

Dokąd więc biegnę
Choć wcale nie chcę
Me serce bije tak zawzięcie,
Wypełniam przestrzeń
Zwykłym powietrzem
Szukając tego, co zwą
Pozornie szczęściem.

O nie, nie, nie!
Nie chcę pisać tych wszystkich bzdur
Nie mam czasu
Nie będę Ci słać listów, których już masz pełno w swoim koszu
Może nie jestem tym kimś z kim został byś przez parę chwil
Ale muszę wyjść z mroku, by odzyskać swój spokój

Zasypiam myśląc o tym, jak odezwać się
Zasypiam myśląc o tym, że jesteś niedaleko gdzieś

Dokąd więc biegnę
Choć wcale nie chcę
Me serce bije tak zawzięcie
Wypełniam przestrzeń
Zwykłym powietrzem
Szukając tego, co zwą
Pozornie szczęściem
O o o o o, o o o o o o, o o o o o o, o o o x2

Namieszałeś w mojej głowie
Jednym gestem, jednym słowem
Nie musisz przynosić mi wianków i bzów,
Wystarczy mi, że jesteś tu x2 

Likes

Comments