Header

Myślisz, że Twoja cera niczym nie przypomina pięknych twarzy z czerwonego dywanu? Otóż wcale nie musi tak być. Gwiazdy wyglądają przed kamerami tak pięknie, głównie dlatego, że specjaliści dbają o dobry makijaż, którego podstawą jest dobrze dobrany i nałożony podkład. Same dobrze wiemy, że za dużo - źle, za mało - źle. Jak więc dobrać najlepszą metodę dla siebie? Oto kilka porad: 

KROK 1: Znajdź swój kolor i rodzaj podkładu: 

Pierwszym krokiem przy doborze podkładu jest sprawdzenie jaką posiadamy skórę: suchą, mieszaną, tłustą. Należy wybrać podkład przeznaczone dla naszego rodzaju cery. Podkłady przeznaczone dla skóry mieszanej, przetłuszczającej mają dużo lżejszą konsystencję, tak aby nie zatykały porów, natomiast te dla cery suchej są bardziej kremowe.
Mając cerę suchą należy stosować podkłady o właściwościach nawilżających, mając cerę tłustą lub mieszaną podkłady matujące. 
Osoby, które mają rozszerzone pory powinny wystrzegać się ciemnych podkładów lub rozświetlających, gdyż podkreślą one te niedoskonałości. Zaczerwienienia najlepiej pokryje zaś fluid w żółtym odcieniu.
Należy pamiętać, że dobrze dobrany fluid, to taki, którego nie widać. Nałożony na twarz powinien dać efekt pięknej, zdrowej cery. Tak więc nad doborem odpowiedniego koloru powinnyśmy dobrze się zastanowić. Bardzo często błędnie wybieramy odcień, gdyż sprawdzamy go na nadgarstku, gdzie skóra posiada zupełnie inny odcień niż na twarzy. A więc powinnyśmy zrobić "test" najlepiej na linii żuchwy. Nie musimy jakoś szczególnie go rozcierać, ponieważ dobry kolor to taki, który stapia się z kolorem naszej cery bez blendowania. Warto też dobrać korektor o 1 lub 2 tony jaśniejszy od podkładu, przyda się do rozświetlenia całego makeup'u.

Moi ulubieńcy to: 


Revlon Colorstay (cera normalna/sucha) 250 Fresh Beige | Rimmel Wake Me Up (rozświetlający z witaminą C) 200 Soft Beige | Korektor Maybelline Affinitone 02 Natural


Ja w różnych porach roku stosuję różne podkłady. Jak nie trudno się domyśleć w chłodniejszych porach najczęściej używam podkładu z Revlonu, a w porach letnich, gdy moja karnacja jest ciemniejsza oraz wymaga lżejszej konsystencji, z pomocą przychodzi Rimmel. 

KROK 2: (gdy już mamy odpowiedni podkład) Oczyszczenie i nawilżenie cery przed nałożeniem fluidu:

To jest bardzo ważny punkt! Nasza cera musi być odpowiednio przygotowana - oczyszczona i nawilżona. Tak więc w tym przypadku ja stosuję żel-peeling z Tołpy, który usuwa zanieczyszczenia i stopniowo złuszcza zrogowaciały naskórek. Odblokowuje i oczyszcza pory. Wspomaga redukcję niedoskonałości i ogranicza powstawanie zaskórników. Usuwa nadmiar sebum i zapobiega błyszczeniu. Pozostawia skórę wygładzoną i odświeżoną. Jako nawilżenie używam różnych kremów, najczęściej z Ziaji. 


KROK 3: Metoda nakładania podkładu: 

Różni ludzie - różne obyczaje. Każdy powinien dobrać dla siebie metodę najwygodniejszą, dzięki której w miarę szybko i dokładnie rozprowadzi swój podkład. Ja jestem zwolennikiem używania gąbeczek. Ale niektórzy świetnie radzą sobie z pędzlami lub zwyczajnie nakładają palcami. Ta ostatnia metoda daje najbardziej naturalny efekt, gdyż ciepło rąk ogrzewa podkład, dzięki czemu pięknie stapia się z cerą. Ja akurat nie lubię tej metody, bo nie lubię uczucia mazi fluidu na palcach. Przy stosowaniu gąbeczki należy pamiętać, aby była lekko zwilżona przed nakładaniem.KROK 4: Rozprowadzanie podkładu:

Zawsze rozpoczynamy nakładanie fluidu od czoła, następnie kierując się na środek twarzy i dalej rozprowadzamy go na bokach i brodzieJednak od kiedy mam grzywkę, zaczynam jakby od końca, gdyż pomijam czoło, na które na samym końcu ostatkami podkładu wsiąkniętego w gąbkę, rozprowadzam to co w niej zostało. Nie chcę, aby grzywka szybko się przetłuszczała, a podkład na czole właśnie to wspomaga. 
KROK 5: Korektor:KROK 6: Utrwalenie: 

Ja utrwalam swój podkład pudrem transparentnym z Makeup Revolution. Szczgólnie skupiam się na miejscach, w których nałożyłam korektor, a resztę delikatnie rozcieram miękkim pędzlem. 


Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Lato tuż tuż, tak więc warto się na nie przygotować odświeżając nieco swoją garderobę. Sieć H&M wprowadza wakacyjny styl. Można nieźle zabawić się modą stawiając na wyraziste wzory i kolory. Poniżej przedstawiam sety, które stworzyłam w całości z rzeczy dostępnych w sklepach marki H&M:


Likes

Comments

Ze względu na pęd codziennego życia z tak ogromnym opóźnieniem dodaję małą fotorelację z "majówkowego" pobytu w stolicy. 


Mam nadzieję, że majówkę spędziliście równie miło jak ja. Może ktoś chce pochwalić się swoimi wspomnieniami i podzielić się pomysłem na spędzenie majówki? Piszcie w komentarzach.
Wszystkim życzę Miłego Popołudnia! :D 

Likes

Comments