Header

pomysły na prezent świąteczny

Dziś odwiedziłam jedną z galerii handlowych i już doświadczyłam wszechobecnego świątecznego klimatu. To sprawiło, że postanowiłam dodać, jak co roku, post poświęcony prezentom świątecznym. Sama tym razem zdecydowałam, że w prezenty zaopatrzę się nieco wcześniej, niż jak to zwykle bywa - na ostatnią minutę. Jednak przechadzając alejkami centrum handlowego, niestety nie dostałam niczego, co pasowałoby na prezent. Niektóre sklepy po prostu nie miały ciekawej oferty, a pozostałe przerażały cenowo. Wiadomo, że Święta to czas, kiedy chcemy obdarzyć naszych bliskich jak najlepszymi upominkami, ale czy warto za nie przepłacać w trakcie handlowego szaleństwa?
Zrobiłam dla Was małe zestawienie artykułów, które moim zdaniem, świetnie nadadzą się na prezent i od razu możecie je zamówić w sklepach online w atrakcyjnych cenach.

1. Coś dla miłośników zwierząt:
pomysły na prezent świąteczny
(dostępne więcej wzorów - prawie wszystkich ras)


2. Ulubione zapachy perfum.
(wiem, że jeśli chodzi o zapachy, to ciężko wpasować się w czyjś gust, dlatego podałam kilka kultowych przykładów, które są najczęstszym wyborem kobiet)
pomysły na prezent świąteczny


3. Dla maniaczek kosmetycznych oraz włosomaniaczek.

pomysły na prezent świąteczny


4. Klasyczny zestaw prezentowy o przepięknym zapachu.
pomysły na prezent świąteczny

+ MAŁY EDIT

PREZENTY DLA NIEGO:

To zawsze najtrudniejsza kategoria. O ile dla kobiet pomysły się nie kończą, tak dla mężczyzn ciężko wybrać coś z czego będą zadowoleni i co im się przyda. Pamiętajmy jednak, że faceci to wieczne dzieci i najbardziej ucieszą ich "zabawki". Także artykuły sportowe jak najbardziej wpisują się w ich uniwersalny gust.
Pomysł na prezent dla niego
Piłka Rekreacyjna | Bidon | Bluzka Nike | Czapka Nike

Oczywiście są to tylko propozycje, ale może stoisz właśnie przed wyborem prezentów świątecznych lub tworzysz własną wishlistę? Mam nadzieję, że niektóre z przedstawionych powyżej produktów zainspirowały Cię. :) Udanych zakupów. 

pomysły na prezent świąteczny

Przenieś swój blog na Nouw - teraz możesz importować swój stary blog - Kliknij tutaj

Likes

Comments

How To Get Back On Track With Fitness & Healthy Eating

Przyznam szczerze, że nigdy nie sądziłam, że kiedykolwiek dodam post na temat zdrowego trybu życia. Czym jest spowodowany?
Otóż już wiele miałam podejść do ćwiczeń i zdrowej żywności. Niestety bezskutecznie, ponieważ po niecałym miesiącu tzw. "faza" mi przechodziła. Tym razem postanowiłam nieco inaczej podejść do tej sprawy. Nie mam zastrzeżeń co do swojej sylwetki, natomiast zdaję sobie sprawę z tego, że ćwiczenia i zdrowe jedzenie to nie tylko lepsza sylwetka, ale i przede wszystkim zdrowie. Dlatego też właśnie chciałabym nieco zmienić swoje nie do końca dobre nawyki żywieniowe i niezbyt aktywny styl życia.
Jak więc postanowiłam kolejny raz zmotywować się do życia FIT?

1. Oczyszczenie organizm z toksyn. 

Kuracja Cytrynowa (wyciskany sok z cytryny):
1 dzień — 1 cytryna — 10 dzień
2 dzień — 2 cytryny — 9 dzień
3 dzień — 3 cytryny — 8 dzień
4 dzień — 4 cytryny — 7 dzień
5 dzień — 5 cytryn — 6 dzień
  Od pierwszego do piątego dnia zwiększamy spożywanie o jedną cytrynę, a od szóstego do dziesiątego dnia zmniejszamy o jedną cytrynę. W sumie przez 10 dni należy wypić 30 cytryn.
Kuracja sokiem cytrynowym bardzo dobrze zaopatruje nasz organizm w witaminy, których nam wiecznie brakuje! Kwas cytrynowy sprawia że nasze kości się oczyszczają z toksyn. Człowiek posiada większą ilość energi i potrafi lepiej ją zagospodarować. 
Przed rozpoczęciem kuracji warto skontaktować się z lekarzem lub poczytać więcej na ten temat w Internecie, ponieważ owa kuracja może zawierać dla Ciebie przeciwwskazania i zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu. 

2. Oglądanie inspirujących zdjęć kobiet o figurze idealnej: 


How To Get Back On Track With Fitness & Healthy Eating

3. Próba zmiany nawyków żywieniowych. 

Oczywiście nie zamierzam drastycznie zmienić diety i jeść tylko i wyłącznie super zdrowe potrawy, ponieważ nie dałabym rady, taka już jestem. Zamierzam jeść normalnie, na tyle ile to możliwe - o regularnych porach, mniejsze ilości, ale większa częstotliwość. Oczywiście na jakiś czas zrezygnować z fast foodów, chipsów itp. 

4. Proste ćwiczenia w domu.
How To Get Back On Track With Fitness & Healthy Eating
5. Dzień próbny na siłowni.

Mnóstwo siłowni oferuje darmowe pierwsze wejście - warto więc wykorzystać tą okazję, aby sprawdzić, czy damy radę. Jeśli spodoba nam się to zostaje nam wykupienie wejściówek lub karnetu i do dzieła!

How To Get Back On Track With Fitness & Healthy Eating

6. Strój sportowy. 

Jeśli wprawimy się w ćwiczeniach, to warto pomyśleć o specjalnym stroju sportowym, który będzie składał się przede wszystkim z wygodnego, specjalistycznego obuwia oraz wygodnej bielizny. Fajnie też by zaopatrzyć się w torbę lub worek do naszego ekwipunku. 

How To Get Back On Track With Fitness & Healthy Eating
Zdjęcia butów pochodzą ze strony http://sklep-luz.pl/

Zaopatrując się w strój sportowy koniecznie zajrzyjcie na stronę: http://sklep-luz.pl . Zawierają w swoim asortymencie bogatą ofertę obuwia i ubrań sportowych wielu różnych marek w okazyjnych cenach.

7. Wypoczynek i dobry sen. 

To jest jeden z najważniejszych punktów w drodze do celu. Wypoczynek i sen odgrywają ogromną rolę nie tylko w samopoczuciu człowieka, ale także w zdrowiu i pomyślnym życiu. Pamiętaj o tym, że długotrwałe niedosypianie powoduje nie tylko senność i zmęczenie, ale też pogorszenie funkcji intelektualnych, osłabienie wydolności i odporności organizmu. To nie wszystko. Ciągnący się latami brak snu przyczynia się również do depresji, a nawet nadciśnienia i innych chorób serca.

A jaki jest Twój styl życia? Aktywny, czy raczej bierny? Odwiedzasz siłownię, a może masz jakieś ciekawe rady dla rozpoczynających treningi? :) 

Likes

Comments

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


Witajcie! Jak z pewnością dobrze wiecie, a jeśli nie wiecie - zaraz zrozumiecie, jestem totalną miłośniczką i szczęśliwą posiadaczką dwóch kotów. Dla mnie dom bez nich to nie dom. Uwierzcie, jak wiele radości i szczęścia potrafią wnieść do rodziny. Dlatego też zdecydowałam się tym razem na post dotyczący właśnie tych pieszczochów. Otóż koty nie tylko wprowadzają radosną atmosferę, ale i także istnieje wiele różnych powodów, dla których warto je mieć i z nimi zamieszkać. Być może stoisz właśnie przed wyborem, czy kupić psa, czy kota? Nie neguję ludzi, którzy wybierają psy, natomiast w tym poście postaram się Was przekonać, dlaczego jednak warto wybrać kota. :)

1. Redukują stres: 

Kot dostarcza wsparcia w trudnych momentach, związanych z podwyższonym poziomem stresu. Można porównać je, ze wsparciem typowo przyjacielskim. Kontakt ze zwierzętami obniża poziom hormonu stresu w ludzkim organizmie. Poza tym konieczność opieki nad kotem często zmusza nas do skupienia się na codziennych obowiązkach, pozwalając oderwać się od gnębiących nas problemów. Także mruczenie redukuje stres, zmniejsza objawy duszności oraz obniża ciśnienie krwi.

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


2. Właściciele kotów wykazują się wyższym poziomem inteligencji niż właściciele psów.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Carroll w Wisconsin, porównujące właścicieli psów i kotów, ukazały że właściciele kotów są mądrzejsi od właścicieli psów. Jeden z psychologów uważa, że bardziej opanowany charakter właścicieli kotów jest powodem takich wyników.

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


3. Przy kocie nie można się nudzić.

Nigdy nie wiadomo, jaki pomysł wpadnie kotu do głowy. Nawet jeśli myślicie, że doskonale już znacie swojego pieszczocha, to on i tak zawsze czymś Was zaskoczy. Żyjąc z futrzakiem pod jednym dachem, po prostu nie można się nudzić.4. Kota nie trzeba wyprowadzać na spacery.

Tego punktu nie trzeba nawet tłumaczyć. Kot nie potrzebuje smyczy i opieki 24/h. Potrafi sam się sobą zająć. Jeśli ma ochotę wyjść, po prostu sam da o tym znać. Wtedy wystarczy tylko otworzyć mu drzwi, a gdy znudzi się przebywaniem poza domem, sam wróci o odpowiedniej godzinie, co najważniejsze zawsze wróci do domu i nigdzie nie ucieka. 

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


5. Właściciele kotów są bardziej empatyczni.

Dzieci dorastające z kotami, są bardziej wrażliwe na uczucia innych i liczą się z tym co myślą inni. Miłośnicy kotów są bardziej otwarci, wrażliwi i zbuntowani, od miłośników psów. Spokojny charakter typowego kota lepiej na nas wpływa niż energiczny charakter psa.

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


6. Wyższa samoocena właścicieli kotów.

Opieka nad kotem zaspokaja jedną z podstawowych ludzkich potrzeb – bycia dla kogoś ważnym i potrzebnym. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób samotnych czy starszych. Kot może stać się dobrym pretekstem do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, w szczególności miłośnikami kotów. Kot jest wyjątkowo piękną istotą, proporcjonalnie zbudowany i poruszający się z pełną gracją.  Właściciele kotów bardzo często nabierają od nich pewnej gracji.

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


7. Utrzymanie kota nie jest bardzo kosztowne.

Oczywiście z pewnymi wydatkami musimy się liczyć, szczególnie przy posiadaniu kotów o rasie wymagającej szczególnej pielęgnacji, natomiast nie musimy kupować super drogich, ekskluzywnych posłań, czy eleganckich misek. Bardzo często okazuje się, że kupujemy kotu piękne posłanie, a on i tak wybierze brzydki, obdrapany karton. Nieco więcej pieniędzy warto zainwestować jedynie w dobre karmy, ponieważ dieta ma duży wpływ na zdrowie i sierść zwierzaka. Nie znaczy to jednak, że musimy kupować najdroższe karmy dla kotów. Moje koty np. preferują zwykłą karmę z Biedronki, niż okrzyczany Whiskas. Ale powinniśmy liczyć się z tym, że kot nie tylko powinien żywić się karmą w sosie, ale także powinien przez całą dobę mieć dostęp do miseczki z karmą suchą, która bardzo często pełni rolę "pasty do zębów", czyli po prostu wzmacnia ich szczęki oraz oczyszcza i chroni przed chorobami dziąseł.

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


8. Zdrowie w lepszej kondycji.

Zwiększa się odporność na choroby. Udowodniono badaniami, że dzięki większej odporności na choroby, dzieci mieszkające z kotami, opuszczają szkołę o 9 dni rocznie mniej, niż ich rówieśnicy nie posiadający kotów. Zwierzęta e wpływają pozytywnie na jakość i długość snu. Posiadanie kota pomaga również obniżać poziom trójglicerydów, powodujących wysoki cholesterol. Właściciel kota żyje średnio o 4-5 lat dłużej od osoby tegoż zwierzaka nie posiadającej.

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


9. Koty sprawiają, że częściej się śmiejemy.

Koty nieraz rozśmieszają swoich właścicieli do łez. Z doświadczenia wiem, że późniejsze opowiadanie np. znajomym o figlach swojego futrzaka kolejny raz potrafi wzbudzić taki sam poziom fascynacji i śmiechu. 

10 Reasons Why You Should Have A Cat At Home


10. Kota po prostu trzeba mieć, żeby zrozumieć, że jeśli nie masz kota, to po prostu nie masz kota. 

Tu odniosę się do pewnego hasła reklamowego, które wszyscy dobrze znamy: 
it its not a cat it's not a cat

Kubek, poduszka i t-shirt pochodzą ze sklepu online www.pupilu.pl. Zachęcam do odwiedzenia ich strony, na której znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów z wizerunkami nie tylko kotów, ale również i psów prawie wszystkich ras! :)


Likes

Comments