Header

Na moim blogu w zakładce "kategorie" pojawiła się nowa pozycja: "Food & Health". To oznacza, że będę publikować teraz więcej postów związanych z tematyką zdrowego stylu życia oraz dążenia do pięknej sylwetki. Zauważyłam Wasze zainteresowanie tym tematem i stąd też wziął się pomysł na nową serię postów. Często pytacie mnie jak to robię, że utrzymuję szczupłą sylwetkę, czy stosuję jakąś dietę lub co ćwiczę. Powiem Wam całkiem szczerze, że do niedawna jeszcze nie potrafiłam odpowiadać na takie pytania. Mój tryb życia daleko odbiegał od słowa FIT. Jednym z moich noworocznych postanowień było to zmienić. W styczniu wykupiłam kartę członkowską na siłownię oraz stopniowo zmieniałam nawyki żywieniowe i nie tylko. Tym razem postanowiłam jednak nie męczyć się z żadną dietą lub intensywnymi ćwiczeniami. Zauważyłam w ciągu tych 4 miesięcy ogromną zmianę mojego ciała i samopoczucia. Nigdy nie należałam do osób otyłych. Moja waga nigdy nie przekroczyła 55 kg przy 170 cm wzrostu. Uważam, że to waga, która jest odpowiednia dla mojego wzrostu. Co zabawne, po zmianie stylu życia na bardziej zdrowy kilogramów mi nie ubyło. Ale cieszę się z tego, bo uwierzcie, że nie o to chodzi, by schudnąć. Zauważyłam poprawę stanu mojej skóry, włosów, paznokci i przede wszystkim ładniejszą sylwetkę. Wcześniej przy takiej samej wadze moje ciało nie było w ogóle umięśnione, nie miałam tzw. "kształtów". Teraz jednak zauważyłam, że to się zmieniło i widzę, że mam bardziej rozwinięte mięśnie i zarys kształtów. Oczywiście to nie jest jeszcze moja wymarzona sylwetka, ale nikt nie jest idealny. Nie można sugerować się zdjęciami pięknych, umięśnionych ludzi, którzy całe dnie spędzają na siłowni, jedzą tylko określoną ilość kalorii i nie mogą cieszyć się pełnią życia. W moim bowiem życiu jedzenie i przyjemność, którą dzięki niemu odczuwam, odgrywa ogromną rolę. Nie mogłabym odmówić sobie zjedzenia ulubionej pizzy lub sernika. I właśnie o to chodzi, aby utrzymywać balans między zdrowym trybem życia, a przyjemnością, którą sprawia nam jedzenie. Ja nie odmawiam sobie niczego. Nie mniej jednak zachowuję zdrowy rozsądek. Odstawiłam kilka rzeczy, które powodują problemy ze zdrowiem oraz utrudniają utrzymanie zgrabnej sylwetki. Taką rzeczą była coca cola i pepsi oraz inne napoje gazowane. To nie oznacza, że nie piję ich wcale, ale wybieram Colę Zero, gdy już od czasu do czasu mam ochotę na taki napój. Nie słodzę herbaty, chociaż tego nie robiłam nigdy. Nawet gdy piję herbatę z cytryną, wybieram miód do słodzenia. Ograniczyłam także spożycie ziemniaków. Wybieram dania, do których pasuje ryż, bądź kasza. Jeśli natomiast chodzi o ćwiczenia - uczęszczam na siłownię mniej więcej 2 razy w tygodniu. Wiem, szału nie ma, ale mi wystarcza, aby utrzymać formę. Wybieram przeważnie treningi zorganizowane, zamiast indywidualnych. Najczęściej jest to choreo step lub trening obwodowy. W taki sposób ćwiczenia przestają być nudne, a zaczynają być całkiem ciekawe i co najważniejsze motywujące.

Co myślicie o nowej serii wpisów "Food & Health"? Czy macie jakieś pytania? Np. odnośnie potraw lub ćwiczeń? Chętnie podzielę się przepisami, tylko dajcie mi znać! :) Życzę Wam miłego weekendu!

Przenieś swój blog na Nouw - teraz możesz importować swój stary blog - Kliknij tutaj

Likes

Comments

Moja ulubiona kombinacja: granatowa haftowana sukienka + granatowe jeansy. Właśnie tak wyglądałam na występie mojego brata w Gdańsku. Uwielbiam tę sukienkę, innym także się spodobała, ponieważ usłyszałam wiele pytań, skąd ją mam. I uprzedzam wasze pytania, sukienka pochodzi z SheIn , sklepu, który wiecie, że kocham. Ubrania są doskonałe i niepowtarzalne. Ale wracając do koncertu. Mój brat Daniel, jak już zapewne wiecie, śpiewa. Jest członkiem Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego. Ten chór obchodził 45-tą rocznicę, więc był to koncert jubileuszowy. Byłam pod wrażeniem i wciąż jestem. Zachęcam Was do wybrania się na taki spektakl, jeśli tylko macie okazję. Moi Drodzy, życzę Wam miłego tygodnia! :)

// My favorite combo: Navy embroidery dress + navy jeans. This is what I looked like on my brother's performance in Gdańsk. I love the dress, other people loved it too because I heard many questions where did I get it from. And I forewarn your questions, the dress comes from SheIn, the shop which you guys know I love. The clothes are perfect and unique. But coming back to the concert. My brother Daniel, as you already know, sings. He is a member of the Academic Choir of University of Gdańsk. This Choir celebrated its 45th anniversary, so it was an jubilee concert. I've been so impressed and well I am still. I encourage you to go on such spectacle if you have an opportunity. Have a nice week my dear! :)

Likes

Comments

Wczoraj udałam się na prezentację urządzenia Thermomix. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona, gdyż z reguły takie pokazy nie wnosiły zbyt wiele do codziennego życia. Jednak ten zdecydowanie zmienił mój sposób myślenia. Okazało się, że gotowanie wcale nie musi być męczące, nudne i absorbujące czas, którego wszyscy mamy za mało. Urządzenie thermomix to nowoczesny robot kuchenny, który może zastąpić nie tylko wszystkie pozostałe sprzęty kuchenne, ale także naszą ręczną pracę. Właściwie od początku do końca jest w stanie przygotować dowolne danie z ponad tysiąca zaprogramowanych przepisów. Co więcej - jest to urządzenie zdalnie sterowane także z naszego smartphona. Byłam szczególnie zachwycona łatwością przygotowania, ilością pomysłów na dania oraz faktem, że każda potrawa wychodzi idealnie. Po prostu nie jest możliwe, aby coś się nie udało. Sprzęt ten jest także bezpieczny i z łatwością może być obsługiwany także przez dzieci. Już wprost nie mogę się doczekać, kiedy to urządzenie stanie na blacie mojej kuchni. Mam nadzieję, że wtedy uda mi się wreszcie zacząć zdrowo się odżywiać. Będę przygotowywać zdrowe koktajle i z pewnością podzielę się z Wami przepisami na nie! :) A Wy macie thermomix w swoim domu? Używacie? Jestem ciekawa jakie są wasze odczucia! :)

// Yesterday I went to the presentation of Thermomix. At the beginning I was skeptical, because usually such shows haven't bring much to everyday lifestyle. However, this one has definitely changed my mindset. It turned out that cooking doesn't have to be tiring, boring and time consuming, which we all don't have enough. Thermomix is a modern kitchen robot, which can replace not only all the other kitchen equipment but also our manual work. Actually it is able to prepare any dish of over a thousand recipes from the beginning to the end. What's more - it's compatible with our smartphone. I was impressed with the ease of preparation, the amount of dish ideas and the fact that every dish is perfectly prepared. It just isn't possible for something to fail. This equipment is also safe and can be easily operated by children, as well. I just can't wait to have this device in my kitchen. I hope that I can finally start preparing healthy food. I'm going to prepare healthy cocktails and I'll certainly share the recipes with you! Do you have thermomix at home? Do you use it? I'm curious what do you think about it! :)

Likes

Comments

Aby włosy rosły szybko długie i gęste należy zwiększyć krążenie krwi, które pobudza cebulki włosów i pomaga im rosnąć w najszybszym możliwym tempie. Masaże skóry głowy, szczotkowanie włosów od nasady będą także zwiększać tempo wzrostu. Ale to, co jest najbardziej ważne to oczywiście kuracja wewnątrz organizmu. Jak zapewne już wiesz, dieta (oraz ćwiczenia) odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu silnych mięśni, kości i narządów. Może również wpływać na wzrost i kondycję włosów. Jeśli chodzi o jedzenie, powinno się włączyć do swojej diety produkty zawierające biotynę. Większość badań wykazuje, że biotyna i kompleks witamin z grupy B pomagają włosom rosnąć szybciej, silniejsze i grubsze. Mam więc zamiar wzbogacić swoją dietę stosując Cocoa Locks - miesięczny program na porost włosów. Jest to napój czekoladowy, która zawiera wszystkie niezbędne witaminy. Zamierzam zacząć pić go dzisiaj i pokażę Wam efekty po upływie jednego miesiąca, więc proszę wróć tutaj 20 kwietnia, jeśli chcesz zobaczyć, czy to naprawdę działa.

// To grow long and thick hair quickly is to increase your blood circulation, which will stimulate your hair follicles and help your hair to grow at the fastest speed possible for you. Scalp massages, brushing your hair will all increase the speed of growth. But what is the most important is of course inside treatment. As you should already know, diet (and exercises) plays a key part in maintaining strong muscles, bones, and organs. It can also impact the growth and health of your hair. As for foods to incorporate into your diet, look for things with Biotin. Most studies have found that Biotin and a Vitamin B complex helps hair grow faster, stronger, and thicker. So, I'm going to boost my diet with Cocoa Locks - 1 month hair growth program. It's the chocolate drink that contains all of the essential vitamins. I start drinking it today and I'm gonna show you the result after one month, so please come back to me on 20 of April if you wanna see does it really works.

Likes

Comments

Dzień Dobry Wszystkim! Dzisiaj chciałam Wam pokazać kilka zdjęć z wieczoru w pięknym hotelowym ogrodzie zimowym. Hotel Almond w Gdańsku to naprawdę cudowne miejsce na wyjazdy z przyjaciółkami lub rodziną. Jak ostatnio opowiadałam byłam tam na "babski weekend" i było cudownie! Na dole znajduje się zimowy ogród, do któregoś udałyśmy się na drinki i pogaduszki. Bardzo podoba mi się tu miejsce i mam nadzieję, że kiedyś tam wrócę. Życzę Wam miłego sobotniego popołudnia. Ja dzisiaj idę na urodzinki, więc z pewnością będę się dobrze bawić.

// Good Afrernoon Everyone! Today I'm gonna show you a few pictures from the beautiful hotel's "winter garden". Almond Hotel in Gdańsk is really an amazing place to go with friends or family. As I told you last time I had been there on a "ladies weekend" and there was so good! Downstairs there is a "winter garden", where we went for drinks and chitchatting. I liked this place a lot and I hope I'll come back here in the future. I wish you all a nice Saturday's afternoon. Today I'm going on a birthday party, so I will have fun for sure.

Likes

Comments