(...) Nocą zasypiałam z wizją siebie tańczącej, śmiejącej się i płaczącej wraz z Nimi. Te lata, gdy byłam w niekończącej się trasie, a wspomnienia o Nich były jedyną rzeczą, która utrzymywała mnie przy życiu. Były jedynymi chwilami, gdy byłam szczęśliwa. Byłam dziewczyną, która kiedyś miała marzenie, by zostać piękną poetką. Lecz po niefortunnej serii wypadków ujrzała jak to marzenie pędzi i roztrzaskuje się jak miliony gwiazd na nocnym niebie, o których śniłam wciąż na nowo - połyskujące i roztrzaskane. Lecz nie przejmowałam się tym, bo wiedziałam, że trzeba osiągnąć to wszystko, czego kiedykolwiek się pragnęło i stracić to, by poczuć czym jest wolność. Gdy ludzie, których znałam, dowiedzieli się, co robiłam, jak żyłam, spytali: dlaczego. Lecz nie ma sensu odpowiadać tego ludziom. Zawsze byłam niezwykłą dziewczyną, powiedziano mi, że mam dusze kameleona. Nie miałam żadnego moralnego kompasu wskazującego mi północ, żadnej ustalonej osobowości. Po prostu wewnętrzne niezdecydowanie, szerokie i chwiejne niczym ocean. Gdybym powiedziała, że nie planowałam takiego obrotu spraw, skłamałabym, ponieważ urodziłam się, aby być nienależącą do nikogo, która należała do wszystkich. Która nie miała nic. Która pragnęła wszystko zdobyć ogniem, głodna doświadczeń z obsesją wolności, która przerażała mnie do tego stopnia, że nie mogłam nawet o tym mówić. Która pchnęła mnie do owego punktu obsesji, która oszołomiła i odurzyła jednocześnie. (...)Lana Del Rey - Ride
INSTAGRAM PHOTOS OF THE WEEKEND IN POZNAŃ:









Miniony weekend spędziłam między innymi w Poznaniu. Cudowne miasto, uwierzcie mi - można się zakochać. Wspaniała architektura wywarła na mnie ogromne wrażenie. Podczas spędzania wieczoru na starym mieście ujrzałam małe światełka w chmurach. Byłam wręcz zdumiona wysokością budynków, wieżowców. Coś niesamowitego. Kolejnym obiektem wartym odwiedzenia w Poznaniu jest Stary Browar. Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu "Stary Browar" – centrum handlu i sztuki zbudowane w listopadzie 2003 roku, położone w centrum Poznania przy ulicy Półwiejskiej 42. Jest połączeniem obiektu handlowego oraz galerii artystycznej. Sąsiaduje z kompleksem wieżowców klasy A. Łączna powierzchnia całkowita to ok. 130 000 m². W Starym Browarze znajduje się około 210 punktów handlowych i gastronomicznych. Budynek został zaprojektowany na bazie poprzemysłowego zabytku – dawnego Browaru Huggerów – przez Studio ADS, inwestorem była firma Fortis należąca do Grażyny Kulczyk. Nowe skrzydło Starego Browaru – wielkością zbliżone do już istniejącego – o powierzchni ponad 65 tysięcy metrów kwadratowych zostało otwarte 11 marca 2007 roku. Nowa część posiada sześć kondygnacji (w tym trzy podziemne) – każda ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdują się w niej sklepy, biura i "rodzinne centrum rozrywki". Pod budynkiem ulokowany został parking dla 1200 samochodów. Dziedziniec między obiema częściami Starego Browaru został przeszklony, dzięki czemu jest użytkowany także w okresie zimowym. Integralną część kompleksu stanowi eksperymentalny hotel – galeria: Blow Up Hall 50 50. W Starym Browarze mieści się też siedziba Art Stations Foundation. Następną galerią handlową wartą przeze mnie polecenia jest Galeria Malta. Bryła Galerii Malta jest dopasowana do otaczającego ją naturalnego sąsiedztwa - poznańskiej Malty. W efekcie – Galeria Malta - rozłożysta, przestrzenna i „lekka”, doskonale wpisuje się w rekreacyjny charakter Jeziora Maltańskiego i okolic. Jest to staranne połączenie elementów drewna i szkła. Na fragmentach elewacji umieszczono abstrakcyjne figury symbolizujące główne atrakcje Malty, są wśród nich: zebra z poznańskiego zoo, tańcząca aktorka nawiązująca do Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta, czy narciarz zjeżdżający z pobliskiego stoku. Oświetlona fasada jest widoczna nocą nawet z przeciwległego brzegu Jeziora Maltańskiego.
Projekt wnętrza Galerii Malta jest również inspirowany jej otoczeniem: w dobrze doświetlonej naturalnym światłem przestrzeni galerii przeważają naturalne, jasne kolory, a materiały użyte do wykończenia budynku stanowią nawiązanie do natury. We wnętrzu galerii dominuje szkło – jego największa tafla to okno o powierzchni 850 mkw. umieszczone w strefie gastronomicznej, wychodzące na Jezioro Maltańskie. Atrakcyjnym elementem wystroju Galerii Malta jest wyjątkowa fontanna - w holu głównym. Generalnie, polecam wybrać się do Poznania, ponieważ, widoczna jest różnica między innymi miastami Polski a Poznaniem, w którym widać zachodnią kulturę. Polecam polecam i jeszcze raz polecam.